Błąd ładowania skryptu podczas uruchamiania przeglądarki JAWS Math Viewer lub edytora Math

Błąd ładowania skryptu podczas uruchamiania przeglądarki JAWS Math Viewer lub edytora Math

Podczas otwierania przeglądarki JAWS Math Viewer lub Math Editor w celu przeglądania lub edycji równania na stronie internetowej lub w dokumencie Word, może zostać wyświetlone okno dialogowe Błąd ładowania skryptu. Jest to spowodowane próbą użycia przez JAWS nowszej aktualizacji biblioteki oprogramowania MathJax, która umożliwia JAWS renderowanie treści matematycznych. Ta aktualizacja nie jest obecnie zgodna z JAWS.

Problem ten ma zostać rozwiązany w czerwcowej aktualizacji JAWS 2022, która ma zostać wydana w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jeśli nie chcesz czekać na aktualizację, możesz wykonać samemu następujące czynności naprawcze:

Pobierz plik archiwum MathJaxFiles.zip.

https://dist.vfo.digital/MathJaxFiles.zip

Archiwum zawiera pliki, które spowodują, że JAWS będzie używał kompatybilnej wersji MathJax. Skopiuj dwa pliki MathEditor.index.html oraz MathMLRenderer.html, z tego archiwum ZIP i wklej je do folderu C:\Program Files\Freedom Scientific\JAWS\2022. Po wyświetleniu monitu zastąp istniejące pliki. Pamiętaj, że może być konieczne zalogowanie się jako administrator, aby uzyskać dostęp do tego folderu. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie uruchomić przeglądarkę Math Viewer lub Math Editor. Błąd ładowania skryptu nie powinien już występować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *