Kolejny bardzo ciekawy projekt dla niewidomych pasjonatów elektroniki i mechatroniki, rozwijany na bazie Arduino, którego IDE jest dostępne dla JAWS poprzez Java Accessibility Bridge. Blind Arduino Project

Kolejny bardzo ciekawy projekt dla niewidomych pasjonatów elektroniki i mechatroniki, rozwijany na bazie Arduino, którego IDE jest dostępne dla JAWS poprzez Java Accessibility Bridge. Blind Arduino Project

Projekt Blind Arduino powstał z inicjatywy lokalnej społeczności pod przewodnictwem dr. Miele pod koniec 2015 roku, aby lepiej poznać bariery napotykane przez niewidomych, którzy chcą uczestniczyć w dynamicznie rozwijającej się nowej dziedzinie projektowania sprzętu do majsterkowania.
Arduino to niedroga platforma elektroniczna o otwartym kodzie źródłowym używana przez wszystkich, od młodych hobbystów po zaawansowanych technologicznie programistów, do budowy skomputeryzowanych urządzeń integrujących czujniki, silniki, wyświetlacze, komunikację bezprzewodową i wiele innych narzędzi.
Arduino jest używany w szkołach, aby uczyć dzieci podstawowych zasad projektowania i informatyki, w przemyśle, aby szybko i niedrogo opracować prototypowe urządzenia dla rynku, na uniwersytetach, aby zbudować innowacyjny sprzęt do badań, oraz przez miliony pasjonatów z całego świata budujących roboty, sterowane radiem pojazdy, urządzenia automatyki domowej i wiele, wiele więcej.
Możesz  dowiedzieć się więcej o Arduino na Wikipedii (3).
Wstępne badania wykazały, że chociaż niewidomi potrafili samodzielnie opracowywać projekty przy użyciu Arduino, to wiele ważnych kwestii dostępności było nieudokumentowanych i nieznanych.
Smith-Kettlewell od wielu już lat wspiera i rozumie potrzeby niewidomych uczniów STEM, entuzjastów elektroniki i profesjonalistów, i idealnie pasuje do naszej misji ze swoim doświadczeniem.
Projekt został sformalizowany pod koniec 2016 r. Jako
RERC The Smith-Kettlewell (1)
w celu udokumentowania i rozpowszechnienia informacji, zarówno dotyczących dostępności samego rozwoju Arduino, jak i wykorzystania Arduino do budowy urządzeń w celu zwiększenia dostępności i niezależności dla osób niewidomych i niedowidzących.
Nasze oferty obejmują okazjonalne warsztaty praktyczne dla dzieci i dorosłych na temat Arduino, kodowania, lutowania i innych konkretnych umiejętności dla niewidomych.
We współpracy z San Francisco LightHouse prowadzimy BABAMM – comiesięczne spotkanie
Bay Area Blind Arduino
 – które odbywa się w drugą sobotę miesiąca. Oferujemy również prezentacje i pokazy w Maker Faires, przestrzeniach twórców i innych podobnych miejscach.
Nasze bieżące działania i samouczki są publikowane na  Blind Arduino Blog (2), który zawiera coraz więcej artykułów dokumentujących narzędzia i techniki niewidomego majsterkowicza Arduino.
Zachęcamy zainteresowanych czytelników do śledzenia bloga w celu dalszego rozwoju tej szybko rosnącej i ekscytującej wiedzy.
**
źródła:

1.http://www.ski.org/project/blind-arduino-project
2.http://blarbl.blogspot.com/
3.https://pl.wikipedia.org/wiki/Arduino

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *